OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
< >

Autentificare



Cautare

ÎNSCRIEREA ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR 2017-2018

PDF Print E-mail
Written by Avram Marius   
Wednesday, 23 March 2011 11:20

 

În luna mai, s-a desfăşurat la Colegiul Tehnic Transilvania” Deva,  cea de-a III-a ediţie a concursului interjudeţean “TehnoART”.

Concursul s-a bucurat de o largă participare, înscriindu-se peste 100 de elevi de la instituţii de învăţământ din municipiu şi localităţi din toată ţara.

Cele peste 70 de lucrări participante au fost împărţite pe două secţiuni: “artistic” şi “tehnic”, demonstrând originalitatea şi simţul estetic al elevilor. Prin toate creaţiile lor, roboţi, machete de avioane, obiecte decorative, dar şi cu utilitate practică sau aparate din cele mai ingenioase, realizate din componente provenite de la calculatoare defecte, piese de maşini etc.,  elevii au dorit să arate cât de importantă este protejarea mediului înconjurător .

 

FOTOGRAFII SECŢIUNEA ARTISTIC

 

 

FOTOGRAFII SECŢIUNEA TEHNIC

 

 

 

 

 

REZULTATELE  OBŢINUTE   LA 
    CONCURSUL INTERJUDEŢEAN "TEHNOART" ,  EDIŢIA A III-A       
SECŢIUNEA TEHNIC
06. Mai 2011
             
Nr crt Titlul lucrării Numele si prenumele elevilor  Şcoala de provenienţă Profesor coordonator Punctaj final Premiul obtinut
1 ROBOT CU GHIDAJ ULTRASONOR DRAGOMIR PAUL CRISTIAN, IACOB CRISTIAN PALATUL COPIILOR ŞI ELEVILOR DEVA ACHIM CONSTANTIN 92,66 Premiul I
2 ROBOT DE URMĂRIRE A LINIEI THUNDERBOLT BOICIUC RADU,                           LEAHU C. ANDREI PALATUL COPIILOR ŞI ELEVILOR DEVA CUCU AMALIA 91,00 Premiul II
3 HARD-DISK AUDIO HAŢEGAN  T. SILVIU,             PUTUCA  M. ANDREI COLEGIUL TEHNIC TRANSILVANIA DEVA ROMAN CRISTINA 89,00 Premiul III
4 EXPLORER 2 NEAGU Ş. BOGDAN IOAN PALATUL COPIILOR ŞI ELEVILOR DEVA CUCU AMALIA 89,00 Premiul III
5 SIGURANŢA PE NET MUSCĂ P. RĂZVAN,                      NAN D.  RĂZVAN GRUP ŞCOLAR DE POŞTĂ ŞI TELECOMUNICAŢII TIMIŞOARA ANDONIE SILVIU 88,00 Premiul special -originalitate
6 MR. ECO KOLCSAR K. KAROLY,          PREJBAN I. IOAN COSMIN GRUP ŞCOLAR GRIGORE MOISIL DEVA NAE MARIANA 88,00 Premiul special-aplicabilitate
7 PROIECTUL X HAŢEGAN  T. SILVIU,              PUTUCA  M. ANDREI COLEGIUL TEHNIC TRANSILVANIA DEVA URCAN VIOREL 88,00 Premiul special-inovare
8 AZOREL ANTIVIRUS PÎRVA RADU,                             OPREAN MARIUS COLEGIUL TEHNIC TRANSILVANIA DEVA ICOBESCU DAN OCTAVIAN 87,33 Mențiune
9 BRATUL ROBOTIC DRAGOMIR CRISTIAN PALATUL COPIILOR ŞI ELEVILOR DEVA CUCU AMALIA,             ACHIM CONSTANTIN 86,66 Mențiune
10 MAŞINUŢA IRIS FLOREA D. ANDREI,IEPURE M. DORIN IOAN COLEGIUL TEHNIC TRANSILVANIA DEVA APOLZAN LAVINIA 86,00 Mențiune
11 ELECTRONIC DRUMS             (TOBE ELECTRONICE) DRAGOMIR T. CRISTIAN PAUL, NEAGU Ş. BOGDAN IOAN PALATUL COPIILOR ŞI ELEVILOR DEVA CUCU AMALIA 85,00 Mențiune
12 ROBOTELUL MOTORIZAT HAŢEGAN  T. SILVIU,              PUTUCA  M. ANDREI COLEGIUL TEHNIC TRANSILVANIA DEVA URCAN VIOREL 84,33 Mențiune
13 VIDEOPROIECTOR "SURPRIZĂ" BOGDAN  O. NICOLAE  DANIEL COLEGIUL TEHNIC TRANSILVANIA DEVA BALABAN CRISTINA ADELA 83,00 Mențiune
14 INFOTEHNIX POPA ŞTEFAN,                              DUŢU ALEXANDRU COLEGIUL TEHNIC AGRICOL AL. BORZA GEOAGIU BURS RAMONA 80,66 Mențiune
15 CIRCUIT BISTABIL BUT G. ALEXANDRU COLEGIUL TEHNHNIC  M. VITEAZUL VULCAN DUMITRU GABRIELA 80,00 Mențiune
16 VEIOZĂ CU CONDENSATORI SZABO Z. ALEXANDRU   SORIN COLEGIUL TEHNIC TRANSILVANIA DEVA FLOCAN RĂZVAN 78,67  
17 DETECTOR DE METALE CĂTANĂ V. SAMUEL,SOCOLAN I. DARIUS COLEGIUL TEHNIC TRANSILVANIA DEVA APOLZAN LAVINIA 78,33  
18 MOARA CU ELECTRONI COSTÎNA CIPRIAN,                    OPREA MĂDĂLINA COLEGIUL TEHNIC TRANSILVANIA DEVA ICOBESCU DAN OCTAVIAN 78,00  
19 POMPĂ MHD UTILIZATĂ ÎN MECANICA FLUIDELOR IONESCU AŞER,                        SALCĂU DĂNUŢ PALATUL COPIIILOR ŞI ELEVILOR DEVA ACHIM CONSTANTIN, STRATULAT MARCEL 77,67  
20 GENERATOR ELECTRIC TASE MARIA COLEGIUL TEHNIC TRANSILVANIA DEVA ICOBESCU DAN OCTAVIAN 77,00  
21 CEAS BĂLEŢ I. IOSIF GRUP ŞCOLAR GRIGORE MOISIL DEVA NAE MARIANA 76,33  
22 PIRAMIDA LED OAIDA RAUL,                                  TOMA IOAN COLEGIUL TEHNIC TRANSILVANIA DEVA BRATE AURORA 73,00  
23 CALCUL PRIN ECHILIBRU HUI OVIDIU,                                MORARIU STEFAN COLEGIUL TEHNIC TRANSILVANIA DEVA BRATE AURORA 68,67  
24 CASETOFON IVAN S. CAMELIA GRUP ŞCOLAR GRIGORE MOISIL DEVA NAE MARIANA 67,33  
25 MOTOR MHD IONESCU AŞER,                             SALCĂU DĂNUŢ PALATUL COPIILOR ŞI ELEVILOR DEVA ACHIM CONSTANTIN, STRATULAT MARCEL 67,00  
26 CEASUL  MATEMATIC LUPULESCU COSMIN,MIHALACHE RAUL COLEGIUL TEHNIC TRANSILVANIA DEVA BRATE AURORA 66,67  
27 MINI CAR BALTAG AURORA GRUP ŞCOLAR GRIGORE MOISIL DEVA NAE MARIANA 62,33  
28 CONSUMATORI ELECTRICI DE MICĂ PUTERE ÎN GOSPODĂRII PRIVATE MACOVEI ANDREI,                     CÎRDEI BOGDAN GRUP ŞCOLAR DE POŞTĂ ŞI TELECOMUNICAŢII TIMIŞOARA HUZOIU LĂCRĂMIOARA 60,00  
29 "UN ALT FEL DE ELECTROLIZĂ" DRAMA RĂZVAN,                              FIREI IULIA LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE S TODUŢĂ DEVA NEMEŞ RAMONA 0,00 absent 
             
             
  DIRECTOR   PRESEDINTE COMISIE    
  PROF. DEMETER SORIN MARIN PROF. CIOARĂ  LUIZA DANA    

 

 

 

REZULTATELE 
obținute de elevii participanți la Concursul  interjudeţean "Tehnoart", ediţia a III-a,
6 mai 2011
secţiunea  „ARTISTIC„
                 
Nr. crt. Titlul lucrării Numele şi prenumele elevului Școala de proveniență Profesorul coordonator Punctajul obținut   PREMIUL ACORDAT    
       
       
1 AIRTRANSILVANIA BOŞCA G. DANIEL,POLGAR T.STEFAN Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva OGNEAN DIANA 99,30 I    
2 CRABUL LUMINOS CIOROAGĂ BOGDAN DOREL,SMUCZER ALEXANDRU Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva APOLZAN I. LAVINIA 99,00 II    
3 ROBOMOUSE CLEJ ALEXANDRU,HARAGUS CATALIN Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva MOŞUŢIU LAURA 99,00 II    
4 COLIVIA PĂSĂRILOR CINC I.D. ANDREI  DANIEL,BRETEAN I.ANDREI DOINEL Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva BALABAN I. ADELA-CRISTINA 98,30 III    
5 JARDINIERA PENTRU PRIMAVARĂ IONIŢĂ C.M. ANA MARIA MIHAELA,STRAUT ANAMARIA Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva CHIRICA MARIA 98,30 III    
6 „NUNTA IN CER” LUPU M. MANUELA-PAULA,PUNICAM.ALEXANDRA DANIELA Colegiul Tehnic „M.Viteazu” Vulcan IANC MARIANA 98,00 PREMIUL SPECIAL PENTRU REALIZAREA ARTISTICA    
7 MATEMATICA IN „3D” COROI ANDREI,MARIS OVIDIU Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva BRATE AURORA 98,00 PREMIUL SPECIAL PENTRU INGENIOZITATE    
8 ROATA VERDE JELMAREANN. LARISA MIOARA,JIT I.FLAVIUS GABRIEL Colegiul Tehnic Aagricol ,,Al. Borza” Geoagiu RISCAN C. MARCELA ELISABETA 98,00 PREMIUL SPECIAL PENTRU ORIGINALITATE    
9 CĂŢELUL BOBY GHERMAN I.A. RADU,POPA D.ROBERT Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva OGNEAN DIANA 97,00 MENTIUNE    
10 FASHION GIRLS BALTAG I. AURORA ,COCIORVA D.LAURA  Grup Şcolar HOREA  NAE C. MARIANA 95,00 MENTIUNE    
11 MOPEDE LUPU G. IOSUA,TOMOROGA D.DANUT Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva DUMITRAŞ I ALINA LUCREŢIA 93,00 MENTIUNE    
12 GOBLEN CU FLUTURE COSTEA M. ANCA  CRISTINA,DAN M.ANDREEA MARIA Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva BALABAN I. ADELA-CRISTINA 91,00 MENTIUNE    
13 MATEMATICA IN FOTBAL CARABAN DANIEL,TAMASOIU TIBERIU Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva BRATE AURORA 90,00 MENTIUNE    
14 „ACCESORII PENTRU VIITOR” TURCU G. ESTERA Colegiul Tehnic „M.Viteazu” Vulcan KOS DANIELA 89,00 MENȚIUNE    
15 GOBLEN “TehnoART” HAŢEGAN T.L. DIANA  TEODORA Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva BALABAN I. ADELA-CRISTINA 89,00 MENȚIUNE    
16 MODA ECO CARJA ELENA,ANDEA VLAD Grup Şcolar „Ion Creangă” Curtici MILITARU P. RALUCA 89,00 MENȚIUNE    
17 ARBORII „VESTULUI” ARTIN D. ADRIAN,SPANU I.ROXANA Gr. Șc. De Poștă și Telecomunicații Timișoara DRĂGĂNESCU ADRIANA 89,00 MENȚIUNE    
18 GEOMETRIE IMPOSIBILA ACURMULOAE PETRE,SAMU ANDREEA Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva BRATE AURORA 87,00 MENȚIUNE    
19 INFINITUL MATEMATICII CIOBANU COSMINA,HORGA CRISTINA Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva BRATE AURORA 87,00 MENȚIUNE    
20 „REVERIE” IANC N.LORENA-MARIA Colegiul Tehnic „M.Viteazu” Vulcan IANC MARIANA 86,00      
21 ARIPI NEGRE MEDREA I. ANDREI FLORIN Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva DUMITRAŞ I ALINA LUCREŢIA 86,00      
22 PARCUL DE DISTRACTIE AL MATEMATICII OPREAN MARIUS,PARVA RADU Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva BRATE AURORA 86,00      
23 „RAZA DE SPERANTA” TOMA C.ANCA Colegiul Tehnic „M.Viteazu” Vulcan IANC MARIANA 85,00      
24 CERCUL ZODIACAL HAND S.L.LUCIAN Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva ŞTEFAN T.DANIELA-MARIA 85,00      
25 CUBUL MAGIC BOGDAN ROXANA Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva BRATE AURORA 85,00      
26 DECORAŢIUNI INTERIOARE BARBU D. IOANA MARIA,VESA D.ANEMONA ELENA  Grup Şcolar HOREA  NAE C. MARIANA 85,00      
27 MATRICI ILCA LUCIAN,TASE MARIA Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva BRATE AURORA 85,00      
28 NOUA COLECŢIE NIKE TAT F. FLORIN,TODEA V.VIOREL Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva OGNEAN DIANA 85,00      
29 SUPORT MARKERE BLĂJAN I. IOAN Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva CORNEA MARIA-ANDREEA 85,00      
30 DANSUL SEGMENŢILOR GERMAN D.I ALEXANDRU DORIN Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva DUMITRAŞ I ALINA LUCREŢIA 84,00      
31 MISTERUL MATEMATICII BOLDURA RAUL,HARVAT LEVI Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva BRATE AURORA 84,00      
32 ECOCLOTHES BONTĂ LORENA,PERTA IRINA Colegiul Tehnic Aagricol ,,Al. Borza” Geoagiu LAL DANIELA 84,00      
33 „SKADEBOARD„ CERNAT IMRE FRANCISC , BUȘAN IONEL SEBASTIAN Gr. Șc. ,, G. Moisil ,, Deva NAE C. MARIANA 84,00      
34 „CORONIȚĂ„ PREOTEASA SARA, NĂSTASE DIANA Gr. Șc. ,, G. Moisil ,, Deva NAE C. MARIANA 84,00      
35 DULĂPIORUL LAMPĂ CIMPONERIU G.  VALENTIN,TEACA I.GABRIEL Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva DUMITRAŞ I ALINA LUCREŢIA 83,00      
36 TABLE "BLACK AND WHITE" MÃDÃRAS V. ALEXANDRU,ALICU GABRIEL Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva DUMITRAŞ I ALINA LUCREŢIA 83,00      
37 „JUCĂRIE„ FÂNTÂNAT COSMIN, PLAVEA DORINA Gr. Șc. ,, G. Moisil ,, Deva NAE C. MARIANA 83,00      
38 „JUCĂRIE„ RUSU ALEXANDRU, LUPEA ALEXANDRU Gr. Șc. ,, G. Moisil ,, Deva NAE C. MARIANA 83,00      
39 ROBOT MATEMATICIAN IOTA ALEXANDRU MIHAI,PITULESCU MIHAI Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva BRATE AURORA 82,00      
40 PREȘ BAIE KOVACS CASIAN, ȘOLOGON ALEX Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva SIMINA IOAN 82,00      
41 JOCUL MINŢII BURDUJA  S. ȘTEFAN ADRIAN,DEME A.ANDREI Colegiul Tehnic”Transilvania” Deva BRANEA  ROMULUS 81,00      
42 DECO ART  ADAM V. ADINA ALEXANDRA,ANDRICA A.DIANA CLAUDIA Grupul  Şcolar “GRIGORE MOISIL” DEVA NAE C. MARIANA   ABS    
43 GLOB DISCO BOB G. ELISEI RAUL,STANCA I.ANDREIAS Grupul  Şcolar “GRIGORE MOISIL” DEVA NAE C. MARIANA   ABS    
                 
                 
  DIRECTOR,   PREȘEDINTELE COMISIEI,    
  PROF. DEMETER  Sorin Marin   INSP. ȘC. EDUCAȚIE PERMANENTĂ    
        PROF. IACOBESCU Raluca